Usługi stolarskie

Jedną z kategorii oferty naszej firmy są szeroko pojęte usługi stolarskie. Obejmują one w rzeczywistości cały zakres prac wykonywanych podczas produkcji mebli. Dzięki wykorzystywanym przez nas nowoczesnym maszynom, mogą być one wykonywane bardzo szybko i z zachowaniem pełnej precyzji wykonania.

Po ustaleniu szczegółowego projektu danej konstrukcji wspólnie z klientem, przystępujemy do realizacji zlecenia. Pierwszym etapem jest zazwyczaj dobór odpowiednich materiałów – płyt wiórowych lub drewna litego. W drugim przypadku konieczne jest docięcie, szlifowanie oraz kalibracja poszczególnych elementów.

Następnie montujemy okładziny ścienne, podłogowe lub blatowe przy pomocy wysokociśnieniowej prasy. Wykorzystujemy w tym celu różnego rodzaju okleiny lub laminaty HPL.

Ostatnim etapem natomiast jest obróbka CNC – frezowanie 3D. Pozwala ono uzyskać nawet najbardziej skomplikowane wykończenia.

Nasze usługi stolarskie:

Cięcie płyt na wymiar

Aby w ogóle rozpocząć konstruowanie ekskluzywnych mebli, należy przygotować odpowiednio dopasowane elementy. W tym celu wykonujemy profesjonalne cięcie płyt na wymiar. W tym celu wykorzystujemy zaawansowane technologicznie pilarki panelowe.

Oklejanie krawędzi

W przypadku każdych mebli, najbardziej narażone na różnego rodzaju uszkodzenia są przede wszystkim krawędzie. Oklejanie pozwala zwiększyć wytrzymałość, a także przyczynia się do polepszenia efektu wizualnego.

Kalibracja i szlifowanie płyt

Aby zapewnić odpowiednią gładkość powierzchni wykonywanych przez nas mebli, przed złożeniem poszczególnych elementów wykonujemy kalibrację i szlifowanie płyt, usuwającą różnego rodzaju niedoskonałości materiału.

Okleinowanie w prasie

Najlepszym sposobem na pokrycie płyt meblowych jest okleinowanie w prasie. Specjalne urządzenie łączy oba elementy pod wpływem wysokiego ciśnienia, dzięki czemu zapobiega się późniejszemu odklejaniu się laminatu.

Obróbka CNC

Jednym z ostatnich zabiegów wykończeniowych w przypadku naszych ekskluzywnych mebli na wymiar jest obróbka CNC. Obejmuje ona przede wszystkim frezowanie w drewnie, co pozwala na uzyskanie świetnych walorów estetycznych.

Lakierowanie

Aby zabezpieczyć powierzchnię konkretnych konstrukcji przed uszkodzeniami czy zarysowaniami, stosuje się lakierowanie. W zależności od oczekiwań klienta proponujemy efekt matowy, półmatowy lub z połyskiem.