Płyty meblowe

Podczas składania zamówienia na poszczególne meble, niezwykle ważną decyzją jest wybór materiału, który będzie się najlepiej nadawał do stworzenia właśnie tej szafy, regału czy blatu. Nasza oferta obejmuje szeroki wybór płyt meblowych, wykonanych z wielu surowców. Aby więc wybrać odpowiedni rodzaj artykułu, zapewniamy fachowe doradztwo naszych konsultantów.

W zależności od przeznaczenia danej konstrukcji oraz potrzeb klientów, w naszej ofercie znajdują się między innymi płyty wiórowe, fornirowane, stolarskie, sklejki czy MDF. Każda z nich pozwala na swobodną i szybka obróbkę, nadaje się także do okleinowania.

Aby więc dobrać najlepszy materiał, zapraszamy do zapoznania się z opisami poszczególnych produktów, które z pewnością przybliżą naszym klientom najważniejsze informacje oraz zastosowania poszczególnych artykułów.

Rodzaje płyt meblowych:

Laminowana

Najczęściej wybieranym modelem płyty meblowej jest wariant laminowany. Łączy on w sobie wysokie walory estetyczne, ale także ekonomiczne. Konstrukcje wykonane z tego materiału są bowiem stosunkowo tanie.

Wiórowa

Wśród oferowanych przez naszą firmę artykułów tej kategorii najwięcej zastosowań ma zapewne płyta wiórowa. Może być ona wykorzystywana bez dodatkowej obróbki, ale najczęściej poddaje się ją laminowaniu, oklejaniu lub lakierowaniu.

MDF

Asortyment naszej firmy obejmuje także stosunkowo wytrzymałe płyty MDF. Są one bardzo często stosowane przede wszystkim ze względu na podatność na praktycznie każdą obróbkę. Świetne efekty daje również frezowanie CNC.

Płyta HDF

Podwyższona wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne wyróżnia się płyta HDF. Wykorzystuje się ją najczęściej jako okładziny ścienne czy dna szuflad. Czasem służą także jako elementy aranżacji reklamowych.

Płyta stolarska

Najdłuższą historią w meblarstwie mogą pochwalić się zdecydowanie ferowane przez nas płyty stolarskie. Wyróżniają się one przede wszystkim wysoką odpornością na uszkodzenia i odkształcenia oraz niewielkim ciężarem.

Sklejka

Jeśli szukasz lekkiego, ale odpornego na złamanie materiału, najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie sklejka. Charakteryzuje się ona również wysoką izolacją termiczną. W naszej ofercie dostępne są warianty liściaste i iglaste.

Płyty fornirowane

Materiałem, który w swoim wyglądzie najbardziej imituje naturalne drewno, są płyty fornirowane. Najczęściej wykorzystywane są one do produkcji blatów lub ekskluzywnych mebli o naturalnym wyglądzie.